سفارشات

برای کمک به انتخاب شما محصولات را براساس اندازه، رنگ، نوع و کاربرد دسته بندی کرده ایم. در کنار هر دسته محصول توضیحات کوتاهی داده ایم تا به انتخاب شما کمک کند و برای بعضی از آن ها به سلیقه خود اسم گذاشته ایم. شما می توانید سفارش خود را از طریق تصویر و کد محصول با ذکر تعداد مورد نیاز برای ما ارسال کنید. عمده تولیدات ما نقاشی روی کاشی سفید صنعتی است. امکان تولید به شیوه زیررنگی، با کاشی سفید قلع-سربی، با خاک چینی، به صورت نقش برجسته و بدون قلم گیری وجود دارد. خواهشمندیم اگر مایلید کار بر روی کاشی غیر صنعتی صورت بگیرد در زمان سفارش آن را ذکر کنید. لازم به ذکر است که از زمان سفارش تا زمان تحویل محصول به حدود یک ماه زمان نیاز داریم. برای آشنایی با شیوه های مختلف کار مطالب زیر را مطالعه بفرمایید.

۱. نقاشی روی کاشی سفید صنعتی

عمده تولیدات ما نقاشی روی کاشی سفید صنعتی است. این نوع کاشی سبک و نصب آن آسان است. ضخامت آن بین ۷ تا ۸ میلی متر است.

۲. نقاشی روی کاشی قلع-سربی

منظور از کاشی قلع-سربی نوعی کاشی است که لعاب سفید آن سنتی است و نه کارخانه ای. این لعاب ترکیبی است از شیشه، سنگ چخماق، سرب و قلع. امکان تولید بعضی از محصولات با کاشی قلع-سربی وجود دارد. چون رنگ سفید زمینه این کاشی سنتی است، رنگ ها بر روی آن قدیمی و اصیل تر دیده می شوند. وزن کاشی قلع-سربی دو برابر کاشی نوع اول است چون ضخامت آن بین  ۵/۱ تا ۲ سانتیمتر می باشد و در صورتی که خشت دست ساز باشد ضخامت آن از دو سانتیمتر هم بیشتر می شود. در تعمیر بناهای تاریخی از این نوع کاشی ها استفاده می شود. کاشی که در بالا ملاحظه می کنید برای تعمیر مسجد نصیرالملک در شیراز ساخته شده و رنگ های به کار رفته در آن معدنی و دست ساز می باشند.

۳. کاشی با نقش برجسته

برجستگی نقش به دو صورت امکان پذیر است. در نوع اول می توان با خود لعاب کمی برجستگی ایجاد کرد و در نوع دیگر خود خشت در قالبی ساخته می شود که نقش برجسته از قبل در آن تعریف شده است. در حالت دوم ضخامت و وزن کاشی تقریباً دو برابر می شود. در تصویر بالا برجستگی در قالب تعریف شده اما در تصاویر ۲ و ۴ برجستگی جزئی با لعاب ایجاد شده است.

۴. نقاشی بدون قلم گیری

در بعضی موارد بعضی از نقوش بدون قلم گیری کشیده می شوند و این کار نقاشان حرفه ای است. در این کار کشیدن نقش فقط با رنگ و سایه زدن انجام می شود و از قبل طرحی با خطوط سیاه کشیده نمی شود. سایه زدن، نقاشی بدون قلم گیری و پَرداز روی کاشی بیشتر در شیراز رایج است. کاشی که در بالا ملاحظه می کنید برای تعمیر مسجد نصیرالملک در شیراز ساخته شده و گل های اصلی آن بدون قلم گیری کشیده شده اند.

۵.کاشی زیررنگی

منظور از کاشی زیر رنگی نقاشی بر روی خشت پخته شده بدون لعاب سفید است، یعنی بر روی خشت رنگ آمیزی و سپس بر روی رنگ ها لعاب شفاف داده و پخته می شود. به این نوع کار زیررنگی گفته می شود. چون در این شیوه نقاشی روی خشت بدون لعاب صورت می گیرد و خشت بدون لعاب تشنه است رنگ را سریع به خود جذب می کند رنگ ها باید طوری ساخته شوند که بتوان آن ها را به راحتی روی زمینه کار کرد. برای این که سطح کاشی خوب صاف و صیقلی شود گاهی نقاشی و لعاب دهی و پخت دو بار صورت می گیرد. ضخامت و وزن این نوع کاشی نیز مانند کاشی قلع-سربی در حدود دو برابر نوع اول است.

۶. کاشی با خاک چینی

در تمام موارد بالا ماده اصلی کاشی خاک رس است اما امکان تولید کاشی با خاک چینی هم وجود دارد. البته در شیراز کار با خاک چینی خیلی رایج نبوده و به ندرت انجام شده است. ضخامت و وزن این نوع کاشی نیز در حدود دو برابر نوع اول است.